Potrebujete poradiť?

Radiálne medomety

Tento druh medometov sa vyznačuje robusnejšou konštrukciou, no vzhľadom k tomu že jeho súčasťou nie sú kazety je o niečo ľahší a cena taktiež priaznivejšia. Nepatrí však medzi veľmi vyhľadávané druhy. Sú vyrábané pre stredne veľké a aj menšie včelárske prevádzky. Slúžia prevažne na vytáčanie redších a stredne hustých medov. Typ napájania môže byť 12V,alebo 230 V, prípadne 12/230V ( môžete sa stretnúť aj s radiálnym medometom na ručný pohon) pre vytáčanie medu na pevných, ale aj kočovných stanovištiach. Rámiky sa ukladajú kolmo na stenu bubna a v tejto polohe ostávajú počas celého procesu vytáčania. Tento typ medometu slúži na vytáčanie väčšieho množstva rámikov súčasne (často od 12 do 48)
Odstreďovanie medu v radiálnom medomete je presné, rýchle a pohodlné pre včelára, pretože nevyžaduje otáčanie rámikov (čo si vyžaduje konštrukcia diagonálneho medometu). Med sa vytáča z obidvoch strán súčasne.
Celý proces trvá len niekoľko minút a je možné ho podľa typu medometu ovládať manuálne alebo automaticky. Rýchlosť vytáčania, alebo voľba programov sa vykonáva cez riadiacu jednotku.
Všetky medomety majú časti, ktoré prichádzajú do kontaktu s medom vyrobené z nerezovej ocele odolnej voči kyselinám.
Hrúbka nerezovej ocele bubna sa u jednotlivých výrobcov a typov môže líšiť. Kužeľovitý tvar dna medometu umožňuje voľné odtekanie medu do podloženej zbernej nádoby. Kryt bubna je vyrobený z priehľadného plastu, aby bolo možné sledovať vytáčanie medu. Výtokový ventil je taktiež z nehrdzavejúcej ocele.

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky